Głosowanie

Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i wzmocnienie zdrowia produktami z naturalnych składników?

Podstawy naukowe

Odchudzaj się z głową!

Brzmi jak banał, ale to prawda: dawniej było zdecydowanie mniej ludzi z nadwagą niż dzisiaj. Złe odżywianie, brak ruchu, niezdrowe nawyki. Ty bądź wyjątkiem!

Jak działa łaknienie?

Dawniej naturalne było, że człowiek jadł wtedy, kiedy był głodny – oczywiście kiedy miał co jeść. Przerywał jedzenie w momencie, kiedy poczuł sytość. Dzieje się tak nadal wśród tradycyjnych plemion i w przypadku osób, które słuchają swojego organizmu.

Uczucia głodu i sytości są regulowane przez hormony.

Głód i sytość pojawia się w mózgu, jako aktualny bilans energii i składników odżywczych, jako stan braku (głód), lub wypełnienia (sytość). O tym, jaka informacja jest wysyłana do mózgu decyduje stężenie leptyny – hormonu wytwarzanego przez komórki tłuszczowe. W ten sposób Twój organizm osiąga idealny stan, w którym dostarczone składniki odżywcze i zapotrzebowanie na nie są w równowadze. W efekcie jesz dopóki żaden z systemów ostrzegawczych nie domaga się już więcej kalorii.
Niezwykle istotne znaczenie tego systemu staje się jasne, kiedy pojawia się uczucie głodu. Wtedy w Twoim organizmie powstaje napięcie, Twoje ciało zalewa stres. Jeśli stosujesz jakąś drastyczną dietę – a dzieje się tak w większości przypadków – równowaga w organizmie zostaje zburzona i pojawia się silny stres. Działanie organizmu zostaje zaburzone. Podczas odchudzania czujesz napięcie, dlatego późniejszy efekt jojo jest niemalże gwarantowany.

Zapamiętaj: mniej jedzenia nie oznacza sukcesu, dopóki nie wiesz jak regulować działanie magazynów tłuszczowych.

Gwaranty przetrwania

Zobacz, czym są gwaranty przetrwania, którym zawdzięczasz funkcjonowanie i które w wyniku nieodpowiedniej diety mogą zwrócić się przeciwko Tobie.

Kolejność ze względu na rolę w przetrwaniu:

 • Magazyn tłuszczowy: reguluje przemianę materii, stanowi centrum przekaźnictwa energii, jest najistotniejszym gwarantem przetrwania.
 • Tarczyca: wewnętrzna elektrociepłownia, centralny regulator przemiany materii.
 • Mięśnie: służą jako zbiornik przy nagłym zapotrzebowaniu na energię. upełniają energię, kiedy potrzebujemy jej od razu.
 • Białka: Twoje ciało wtedy działa odpowiednio, kiedy otrzymuje białko, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach. Najistotniejszą rolę pełni białko, bez niego organizm nie jest w stanie funkcjonować, a jego brak powoduje poważne zaburzenia.


Zobacz z jakimi konsekwencjami musisz się liczyć, jeśli nie zapewnisz swojemu organizmowi odpowiedniej podaży białka:
1.    Kiedy brakuje białka, Twój organizm pozyskuje je z mięśni, zaczynając od mięśnia sercowego.
2.    Twoja przemiana materii zwalnia, tak samo jak tempo działania tarczycy, dlatego zmagazynowany tłuszcz utrzymuje się w organizmie przez długi czas.
3.    W takiej sytuacji, Twoje ciało bije na alarm, stąd częste napady wilczego głodu i obżarstwa. W konsekwencji magazynowanego tłuszczu jest coraz więcej.

Fakty na temat białek:

 • Białko jest najważniejszym budulcem dla naszego organizmu. Nasze mięśnie zawierają 18-20% białka.
 • W tkance łącznej znajdują się dwa ważne elastyczne białka: kolagen i elastyna
 • Przy transporcie  tlenu i dwutlenku węgla białko również gra główną rolę: hemoglobina w płucach pobiera tlen, natomiast mioglobina magazynuje go w mięśniach.
 • Wszystkie enzymy bez wyjątku to białka, które uruchamiają w organizmie procesy chemiczne, specyficznie je przyspieszając.
 • Pewna część hormonów to też białka (insulina, adrenalina, hormony płciowe, tyroksyna itd)
 • Wiele substancji biologicznie aktywnych ma również naturę białka (np. mediator procesów zapalnych histamina czy też dopamina i serotonina, które grają ważną rolę w przekazywaniu bodźców nerwowych).
 • Antyciała to takie cząsteczki białek, które wytwarza system immunologiczny, aby rozpoznały i unieszkodliwiły pojawiające się w organizmie obce substancje.
 • Spośród białych ciałek krwi albuminy grają ważną rolę w regulowaniu ciśnienia onkotycznego krwi i gromadzeniu aminokwasów. Globulina jest niezbędna w procesach obronnych i odpornościowych organizmu, natomiast bez fibrynogenu niemożliwe byłoby krzepnięcie krwi.
 • Białka są również materiałem budulcowym jądra komórkowego mitochondrium, rybosomów i częściowo błony komórkowej.
 • Białka, ponieważ w wodnym roztworze zachowują się jak aniony, grają ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.


Chudnij świadomie z pomocą faktów potwierdzonych naukowo

Z wyżej wymienionych względów, jeśli chcemy schudnąć, najlepiej zrobimy wybierając dietę białkową, na przykład Turbo Dietę®. Przy zastosowaniu tej metody poziom insuliny pozostanie normalny, a dzięki uzupełnianiu białka nie trzeba się obawiać utraty mięśni. Nie trzeba też obawiać się, że będzie nas nękał wilczy głód. Przemiana materii nie zwolni, ponieważ funkcjonowanie tarczycy pozostanie odpowiednie.

Stosując Turbo Dietę® nie musisz obawiać się – jak w większości diet – utraty mięśni czy wysuszenia organizmu. Jedyne, co możesz stracić, to tłuszcz. Oczywiście samo białko nie będzie wystarczające, dla osiągnięcia najlepszego wyniku należy również spożywać suplementy diety, w ten sposób organizm będzie doskonale chroniony również przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Turbo Dieta® to metoda indywidualnie dostosowywana do Twoich potrzeb i możliwości. Zapoznaj się z programami Turbo Diety® i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie:

 

 

Zamów newsletter

Co zawiera 2 tygodniowy
Program Intensywny

3 szt. Turbo diety Intenziv

1 szt. Turbo dieta® Antioxidant