Głosowanie

Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i wzmocnienie zdrowia produktami z naturalnych składników?

Najczęściej zadawane pytania

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące Turbo Diety®

Zebraliśmy te pytania, które najczęściej zadają nam nasi klienci. Jeśli coś pominęliśmy, pisz do nas śmiało!

Ogólne informacje dotyczące 14-dniowego Programu Intensywnego

 • nie należy mieszać proszku koktajlowego z sokiem owocowym i jogurtem
 • proszek koktajlowy mieszaj z zimnym, lub chłodnym płynem (z ciepłym nie)
 • w opakowaniu proszku koktajlowego znajdziesz łyżeczkę z miarką do wymierzenia porcji, w której mieści się ok. 8,75 g proszku koktajlowego
 • do przygotowania koktajlu użyj shaker’a Turbo Dieta®, lub miksera elektrycznego
 • Nie schudniesz więcej, spożywając mniejszą ilość koktajlu niż zalecana. Do działania organizmu i przemiany materii potrzeba ustalonej ilości pożywienia – dzienna ilość proszku jest wyliczona w odniesieniu do tego i dlatego jeżeli będziesz spożywać mniej, organizm w ramach reakcji obronnej zacznie magazynować dostarczane mu pożywienie, a proces chudnięcia zatrzyma się.
 • Jeśli masz w zwyczaju pić kawę, możesz pić ją podczas kuracji, ale do każdej filiżanki kawy wypij dodatkowo 1-2 szklanki wody mineralnej, ponieważ kawa ma działanie moczopędne. W czasie diety do przemiany materii niezbędna jest odpowiednia ilość płynu w organizmie! W miarę możliwości pij kawę z umiarem.
 • Jeśli palisz papierosy, w miarę możliwości ogranicz ich ilość. W celu oczyszczenia organizmu z toksyn zażywaj 2x2 kapsułki Turbo Dieta® Antioxidant
 • w czasie diety nie zalecamy żucia gumy, ponieważ wzmaga głód
 • Turbo dieta nie ma skutków ubocznych. Podczas pierwszych dni diety możesz odczuwać ból głowy, przez usuwane toksyny. Kapsułki Turbo Dieta® Antioxidant pomagają w takim przypadku.
 • Możesz czuć silne pragnienie, w związku z oczyszczaniem organizmu, które z czasem mija. Ważne jest spożycie odpowiedniej ilości płynów.
 • Jeśli jesteś aktualnie na diecie, zrób przerwę pomiędzy dwiema kuracjami i daj organizmowi tydzień-dwa odpoczynku, aby mógł się przygotować do spożywania koktajlu Turbo Dieta®.
 • Koktajl Turbo Dieta® nie wpływa na wchłanianie leków. Jeśli Twój problem zdrowotny ma związek z nadwagą przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się z lekarzem.
 • Turbo Dieta® jest dobrym wyborem dla ludzi w różnym wieku. W wieku 14-18 lat zalecamy wymienić na koktajl białkowy jeden posiłek dziennie, osobom starszym 1-2 posiłki dziennie.
 • Jedno opakowanie zawiera 15 porcji (35 g/porcja). Na podstawie wybranego Programu dowiesz się, na jaki czas diety wystarczy jedno opakowanie.

Czy trzeba pić koktajl tylko świeżo przyrządzony, czy też można wcześniej  przygotować całodzienną porcję?

Najlepiej jest spożywać koktajl świeżo przygotowany, ale jeśli zapewnione są  odpowiednie warunki przechowywania, koktajl można przygotować wcześniej. W takim przypadku po 1 – 2 godz. koktajl zgęstnieje, przed spożyciem można go trochę rozcieńczyć wodą lub mlekiem. Po pewnym czasie enzymy (papaina i bromelina) rozpuszczą się w płynie, co spowoduje, że pogorszą się właściwości smakowe koktajlu, ale skuteczność działania nie zmniejszy się, nie będzie szkodliwy dla zdrowia.

Co mam zrobić , jeśli przez wiele dni się nie wypróżniam?

Jeżeli przez wiele dni nie ma wypróżnień, należy zwiększyć o 10 - 15% dawkę dzienną koktajlu. Szczególnie pilnować spożywania odpowiedniej ilości płynów oraz wywaru z warzyw. Jeżeli mimo to sytuacja nie zmienia się, można ostatecznie przeczyścić jelita pozostałą ilością soli gorzkiej. Z powodu już wyżej wymienionych przyczyn ZABRONIONE jest regularne przeprowadzanie kuracji przeczyszczającej.

Czy może się zdarzyć, że w czasie diety będę odczuwać głód?

Jeżeli dzienna dawka została prawidłowo wyliczona i przestrzegasz tego dawkowania, uczucie głodu nie może wystąpić. Jeżeli wystąpi, należy sprawdzić wyliczenia, bo nie jest naturalne, aby podczas stosowania Turbo Diety® pojawiał się głód. Poproś o pomoc naszych konsultantów!

Co mam robić, kiedy po spożyciu dziennej porcji czuję głód?

Kiedy czujesz głód, sporządź jeszcze pół porcji koktajlu lub wypij filiżankę zupy jarzynowej. Dobrym rozwiązaniem jest też spacer na świeżym powietrzu – często czujemy chęć zjedzenia czegoś z nudów – spacer powinnien temu zaradzić.

Dziennie jem 5 posiłków, jak podzielić swoją dzienną porcję proszku koktajlowego?

Wyliczoną dzienną porcję koktajlu możesz podzielić na kilka posiłków, najważniejsze jest, żebyś w ciągu dnia spożyła całą ilość wyliczoną do spożycia.

Na ogół jem dwa razy dziennie (np. w ogóle nie jem śniadań). Jak ma wyglądać to podczas Turbo Diety®?

Zalecamy, żeby w przyszłości jeść śniadania. Podczas kuracji Turbo Dieta® musisz przestrzegać zaleceń Programz, nie możnesz pominąć ani jednego posiłku, ponieważ w innym razie organizm otrzyma za mało kalorii i zacznie magazynować pokarm.

Co mam robić, jak nie zacznę chudnąć?

Jeżeli przestrzegasz zaleceń diety, to jej działanie powinno być odczuwalne (w kilogramach lub centymetrach) już po kilku dniach. Jednak organizmy niektórych ludzi, z powodu trybu życia lub budowy ciała, mogą mieć specjalne wymagania, potrzebują indywidualnej diety dostosowanej do ich potrzeb.
Nie udało Ci się połączyć z naszym konsultantem? Oddzwonimy!

Czy mogę pić koktajle o różnych smakach na przemian?

Oczywiście. Możesz nawet mieszać smaki między sobą, na przykład proszki czekoladowy i pistacjowy dają razem bardzo ciekawy smak. Dzięki temu dieta będzie różnorodna.

Czy podczas diety mogę pić dowolne napoje?

Nie. W czasie stosowania diety zalecamy picie wody, wywaru warzywnego oraz herbat owocowych i zielonej. Te napoje mają dobry wpływ na procesy detoksykacyjne. Wystrzegaj się napojów gazowanych, słodkich soków owocowych czy smakowych wód – to prawdziwe bomby kaloryczne.

Czy można doprawiać do smaku wodę?

Wodę można dowolnie doprawiać, jeżeli poprzez to nie wprowadza się dodatkowych kalorii. W tym programie odchudzającym nie jest zalecane spożywanie cukru.

Czy rzeczywiście w trakcie diety zabronione jest spożywanie alkoholu?

Alkohol z powodu zawartości cukru jest bogaty w kalorie i wzmaga głód, dlatego nie jest zalecany, ale na kieliszek wytrawnego wina można sobie pozwolić.

Dlaczego nie wolno w trakcie diety zażywać środków na przeczyszczenie i herbatek moczopędnych?

Przy ustalaniu dziennej dawki bierzemy pod uwagę ilość energii potrzebnej organizmowi do przemiany materii, dlatego ważne jest, aby zawsze spożyć przepisaną dawkę dzienną. Środki przeczyszczające i moczopędne hamują właściwe wchłanianie białka i organizm nie jest w stanie spożytkować wszystkich dostarczanych mu substancji odżywczych.

Dlaczego ważne jest spożywanie wywaru z warzyw?

Wywar z warzyw pomaga utrzymać w organizmie równowagę kwasowo - zasadową. Dodatkowo ułatwia kurację odchudzającą: swoim smakiem wspaniale uzupełnia słodki smak koktajlu białkowego, który bez tego przez dwa tygodnie mógłby się znudzić.

Jak przygotować zupę warzywną?

Zupę możesz przygotować z dowolnie wybranych warzyw, tutaj znajdziesz gotowy przepis. Zupy przyrządzone z kostki rosołowej lub proszku nie zastępują tej przygotowanej ze świeżych warzyw.

Czym można zastąpić wywar z warzyw?

Dla uzupełnienia diety najlepszy jest wywar z warzyw, jeśli nie mamy możliwości przygotowania wywaru, można go zastąpić przygotowanym w domu sokiem z warzyw albo ekologicznymi sokami z warzyw, wtedy trzeba zwrócić uwagę, aby nie zawierały sztucznie dodanego cukru.
Jeżeli regularne przygotowywanie wywaru z warzyw sprawia kłopot, można go zastąpić specjalnie w tym celu wyprodukowanymi z surowców roślinnych tabletkami Turbo Dieta® Herbal Harmony.

Uprawiasz sport, albo chciałabyś właśnie zacząć?

Jeśli regularnie uprawiasz sport, możesz kontynuować w trakcie diety, jeśli jednak nie miałaś zbyt dużo ruchu, postaw na szybki spacer, lub wycieczki rowerowe. Organizmowi wystarczy jedna duża zmiana na raz, ze sportem poczekaj do zakończenia diety.

Pytania dotyczące 14-dniowego Programu Intensywnego?

Czy można jeść w trakcie Turbo Diety®?

W trakcie klasycznej Turbo Diety® nie wolno spożywać żadnych stałych potraw! Żadnego jogurtu, jabłka czy przetartego banana, ponieważ wtedy zostanie przerwane przeprogramowywanie organizmu i dieta nie zakończy się sukcesem! Nie należy się obawiać uczucia głodu, spożywanie koktajlu Turbo Dieta® powoduje uczucie sytości. W takcie diety nie należy pić napojów wysokokalorycznych, ograniczyć do minimum palenie, jak tylko to jest możliwe unikać picia kawy i czarnej herbaty. Spożywanie wywaru z warzyw, który sami przygotujemy jest dozwolone w nieograniczonych ilościach już od pierwszego dnia po zakończeniu oczyszczania jelit, zalecana ilość - minimum jeden litr dziennie.

Dlaczego ważne jest spożywanie wywaru z warzyw?

Wywar z warzyw pomaga utrzymać w organizmie równowagę kwasowo - zasadową. Dodatkowo ułatwia kurację odchudzającą: swoim smakiem wspaniale uzupełnia słodki smak koktajlu białkowego, który bez tego przez dwa tygodnie mógłby się znudzić.

Czy mogę przedłużyć Program Intensywny Turbo Diety®?

Program Intensywny stosuj przez 14 dni. Jeśli masz większą nadwagę zapoznaj się z 3o-dniowym Programem.

Co jest istotą oczyszczania jelit i jak długo trwa?

Oczyszczanie oswobadza jelita z zalegających w nich złogów, które mogą powodować wolniejsze przyswajanie białka i poprzez to negatywnie wpływać na działanie Turbo Diety®. Czas oczyszczania jelit ustala się indywidualnie, ale na ogól trwa pół dnia. Jeżeli ktoś ma problemy z odbytnicą, należy stosować herbatki przeczyszczające, które można dostać w aptekach, mogą one zastąpić sól gorzką. Natomiast w trakcie Turbo Diety® surowo zabronione jest stosowanie jakichkolwiek  środków przeczyszczających.

Co mam zrobić, kiedy po oczyszczeniu jelit ich działanie nie wraca do normy?

W takim przypadku przygotuj kotajl z wodą a nie z mlekiem, żeby spowolnić działanie jelit i żeby białko mogło zostać wchłonięte przez organizm. Turbo Dieta® prowadzi do obniżenia wagi nie poprzez działanie przeczyszczające ale przez to, że organizm zużywa swoje zapasy tłuszczu.

Jeśli przerwę Program Intensywny, czy mogę go kontynuować? Jeśli tak, w jaki sposób?

Jeśli przerwiesz Program Intensywny, spożywając jakiś posiłek stały (śniadanie lub kolacja), możesz kontynuować kurację. Jeśli jednak zdarzy się to kilka razy, proponujemy żebyś przeszła na Program 3o-dniowy (przejdź od razu do drugiej fazy), który będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Pytania dotyczące stanu zdrowia

Mam wysokie ciśnienie, czy mogę odchudzać się z Turbo Dietą®?

Wysokie ciśnienie często spowodowane jest nadwagą. Ta dieta powoduje spadek wagi i jest bardzo dobrą metodą do zmniejszenia tkanki tłuszczowej, a więc wysokie ciśnienie nie jest przeszkodą w jej stosowaniu. Jeśli stosujesz leki skonsultuj się z lekarzem.

Mam cukrzycę, czy mogę zastosować Turbo Dietę®?

Mamy specjalny program dla Ciebie. Przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się z lekarzem!

Jeśli cierpisz na chorobę refluksową: nasze doświadczenie pokazuje, że osoby z chorobą refluksową są zadowolone z efektów Turbo Diety®, co więcej – często mówią o złagodzeniu objawów. Jeśli musisz wyeliminować mleko, proszek rozpuszczaj w wodzie. W takim przypadku dodaj dodatkową miarkę proszku do porcji.

Jeśli masz problemy z tarczycą, przed rozpoczęciem kuracji Turbo Dieta® bezwzględnie skonsultuj się z prowadzącym lekarzem. W przypadku niedoczynności tarczycy dieta opierająca się na wprowadzaniu białka teoretycznie powinna być skuteczna, ale zalecane jest przy tym zwiększenie skuteczności poprzez dodatkowe wprowadzenie jodu. (Dla produkcji hormonu tarczycy (tyroksyny) organizm potrzebuje jodu. Dla jego uzupełnienia, obok Turbo Diety®, proponujemy preparat Jodaqua). W przypadku nadczynności tarczycy, nie zalecamy stosowania Turbo diety®.

Jeśli masz nadwrażliwość na gluten lub laktozę, wiedz że proszki koktajlowe Turbo Dieta® z wyjątkiem czekoladowego zawierają gluten oraz śladowe ilości laktozy. Osoby z nadwrażliwością na laktozę powinny wziąć pod uwagę jej stopień zaawansowania, przy podjęciu decyzji o diecie. Na ogół nie sprawia to problemu. Jeśli zdecydujesz się na Turbo Dietę®, przyrządzaj koktajl z wodą, dodając dodatkową miarkę do porcji.

Jeśli karmisz piersią dwa albo więcej razy dziennie niech wstrzymają się z rozpoczęciem jakiejkolwiek diety, Turbo Diety® także, ponieważ w trakcie karmienia organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na kalorie. Jeżeli karmisz już tylko raz dziennie, zalecamy przejście do fazy 3 Programu 3o-dniowego. W ten sposób możesz zacząć chudnąć w spokojnym tempie, mając na uwadze potrzeby swoje i dziecka.

Zamów newsletter

Co zawiera 2 tygodniowy
Program Intensywny

3 szt. Turbo diety Intenziv

1 szt. Turbo dieta® Antioxidant