Głosowanie

Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i wzmocnienie zdrowia produktami z naturalnych składników?

Programy Turbo dieta

Jeśli masz cukrzycę...

Chcesz schudnąć, ale masz obawy ze względu na cukrzycę? Znamy rozwiązanie! Lekarz diabetyk – Jozsef Fovenyi podpowie jak wprowadzić Turbo Dietę® do codziennego odżywiania.

Redukcja masy ciała – zwłaszcza w cukrzycy 2 typu – to jeden z największych probelmów cukrzyków. Koktajl zawierający specjalne białko można jednak łatwo wprowadzić do diety, nawet jeśli masz cukrzycę!

Przez różnorodność leczenia diabetologicznego oraz jako skutek uboczny leków, prawie zawsze istnieje ryzyko hipoglikemii, dlatego przed rozpoczęciem diety koniecznie skonsultuj się z lekarzem prowadzącym i dietetykiem!

Weź pod uwagę następujące czynniki:

Kuracja tabletkami obniżającymi poziom cukru we krwi:

 • Możesz zastąpić max. 2 posiłki dziennie koktajlem Turbo Dieta®.
 • Jako że większość cukrzyków chudnie przy diecie 1200 kcal na dzień, najlepszą porą na stosowanie koktajlu to posiłek poranny i wieczorny.
 • W takim przypadku, obok dwóch porcji koktajlu, spożywaj 600-650 kcal, w tym obiad zawierający ok. 90-100 g węglowodanów i dwa mniejsze posiłki (drugie śniadanie i podwieczorek).
 • Jeśli na początku spożywania koktajlu, Twój poziom cukru podniesie się – będzie oscylował między 7-10 mmol/l – nie ma potrzeby zmieniać dawkowania leków.
 • Jeśli już na początku, lub pod koniec diety, poziom Twojego cukru zbliży się do normy, należy zmniejszyć dawkę leków obniżających poziom cukru, żeby uniknąć hipoglikemii. Powtarzamy, skonsultuj się z lekarzem jeszcze przed rozpoczęciem diety!
 • Uważaj żeby miesięczna utrata wagi nie przekroczyła 1,5-2 kg, ponieważ tylko w takim wypadku możliwe jest utrzymanie uzyskanej wagi.
 • Jedną kurację przeprowadzaj przez max. 3 miesiące!
 • Jeśli zastępujesz koktajlem tylko jeden posiłek dziennie, niech będzie to kolacja – gwarantuje to powolne ale pewne chudnięcie. (W takim przypadku oczywiście łączna ilość kalorii spożywanych w diecie rośnie o 250-300 kcal, w tym o 45-50 g węglowodanów.)

Jeśli przed snem uzupełniasz tabletki obniżające poziom cukru we krwi, dawkowanym NPH lub analogowymi produktami insulinowymi o przedłużonym działaniu, stosowanie Turbo Diety® jest zgodne z powyższym!

W przypadku leczenia insulinowego:

 • Można stosować koktajl białkowy Turbo Dieta®, ale tylko w ramach kuracji insulinowej intensywnej, kiedy insulina analogowa o szybkim lub ultraszybkim działaniu podawana jest jako główny posiłek.
 • W takim przypadku polecamy stosować koktajl Turbo Dieta® zamiast kolacji, czyli raz dziennie.
 • Dawka insuliny przed kolacją powinna być zmniejszona w takim przypadku o min. 50%.
 • Jednocześnie należy zmniejszyć podaż energii i węglowodanów pozostałych dwóch posiłków o ok. 20%, oraz równolegle zmniejszyć dawkę spożywanej insuliny o 1-2 E, jako że tylko w ten sposób możliwa jest redukcja masy ciała o 1-1,5 kg/miesiąc.
 • Należy pamiętać, żeby podczas Turbo Diety® często mierzyć poziom cukru, jak najczęściej po spożyciu koktajlu, ponieważ tylko w ten sposób możliwa jest kontrola odpowiedniej dawki insuliny oraz uniknięcie wystąpienia hipoglikemii na 2-3 godziny po posiłku!

Jeśli stosujesz kurację mieszanymi insulinami podawanymi dwa lub trzy razy dziennie, stosowanie koktajli białkowych jest nie do pogodzenia z tą formą leczenia!

Jeśli nadal masz wątpliwości, pytania, napisz do nas >>
Chcesz zacząć Turbo Dietę®? Zamów niezbędne produkty>>

Zamów newsletter

Co zawiera 2 tygodniowy
Program Intensywny

3 szt. Turbo diety Intenziv

1 szt. Turbo dieta® Antioxidant